Rõõmsad jalad

Talv on möödas ja iga väikene rohulible sirutab oma peenikesed sõrmed läbi mullakooriku sooja päikese ja õrna tuule poole.

Täna päikese käes jalutades ja loodust vaadates, jõe voolamist kuulates, tundsin, kuidas varbad hakkasid jalatsites mingit rütmi liigutama – nad tahtsid välja tulla ja lasta külmal veel end paitada ja liival kõditada, õhu käes hingata…vabadust pikast talveunest ja paksudest jalanõudest.

 

Kui pühendada üks terve päev oma jalgadele?

Hommikul, ennem kui voodist välja astud, siis siruta oma pöiad, tee erinevas suunas ringe, “valmista” nad algavaks päevaks ette. Duši all olles alusta just jalgadest, lastes neile sooja ja mõnusat vett ja siis jahedamat ja siis jälle soojemat. Kuivatades pööra oma tähelepanu kõikidele oma varvastele järgemööda – kuivata igat varvast eraldi, tunne ja kontrolli, kas mõni varvas on jalanõudest veidi valulik, kas küüned on terved ja hoolitsetud. Pärast kuivatamist oleks mõnus kui kreemitades neid masseerime. Usun, et nad teeksid ülima mõnulemise näo, kui nad saaksid.

Järgmisena võiksid nende käest küsida: ”Missuguste jalanõudega te sooviksite täna välja kõndima minna?” Luba neil vastata ja ära manipuleeri. Loomulikud, kui on vaba päev, siis oleks hea anda vabadus oma jalgadel viia SIND kuhugi, kuhu nemad tahavad minna. See võib päris üllatav olla, kuhu nad sind viivad. Mõelda vaid, kui üks terve päev oleks rool nende käes!  Sina tahad oma peaga minna poodi ja nemad lihtsalt kõnnivad teises suunas metsa poole, et pehmel maapinnal jooksma hakata.

Ja kui jõuad koju, siis diivanile istudes hüppavad nad rõõmsalt ka diivani peale, et sulle otsa vaadata ja öelda õnnelikult: “ Milline oivaline päev täna oli!” Ja nad on kindlasti väga tänulikud sulle, kui sa õhtul peale pesu neid õrnalt kuivatad ja massaaži teed. Massaaži pole neile kunagi liiga palju, arvestades, kui palju nemad sinu jaoks teevad.

Meil on olemas Facebook, aga miks mitte teha ka Footbook? Kas sa tunneksid oma sõbrad tema jalgade järgi ära? Tunneksid  sa oma jaladki ära? See tähelepanu neile meeldiks, sest siis hakkaksid kõik inimesed igapäevaselt oma jalakeste eest rohkem hoolt kandma. Kasu oleks nii jalgadele ja veel rohkem jalgade omanikele.

Kui me oleksime veel ka tähelepanelikud, mida teel olles meie jalakesed teevad, keda nad kogemata toksavad või kelle varba peale astuvad. Pole ka võõras väljend: “Vaatan kuhu mu jalad mind viivad!” Sellega võib olla neil sinu elus vägagi määrav roll. Viivad just sellele tänavale, just sinna kohvikusse, kus kohtud inimesega, kellest võib näiteks sinu tulevane armsam saada. Põnev elu ja mäng.

Leonardo da Vinci on öelnud, et inimese jalg on inseneri tippteos. Jah, kui läheneda aspektist, et igas jalas on 26 luud, üle 100 kõõluse ja 19 lihast ning igapäevaselt teevad jalad väga rasket tööd: üheainsa päeva jooksul on nad allutatud koormale, mille ekvivalendiks on mitusada tonni – see on tõesti imeline.

Hellita ja poputa neid.

Kui sinu jalad on rõõmsad, siis oled sina ise ka rõõmus!

Head jalapäeva!