Hawaii Lomi Lomi massaaž

Lemmikute lemmik

Havai Lomi Lomi massaaž on üks sügavaima toimega massaažiliike, mida iidsetel aegadel kasutati nii tervendamiseks kui ka riitusteks. Lomi-massaaži puhul kasutatakse nii käsi kui ka küünarvarsi. Liigutused on varieeruvad, õrnast sensuaalsest puudutusest kuni tugevama vajutuseni. Massaažiks kasutatakse ohtralt soojendatud õli, mis annab võimaluse kasutada võtteid, mis erinevad klassikalisest käsitlusest. Lomi-massaaž aitab parandada vereringet, ergutab lümfisüsteemi, vähendab higistamist, leevendab unehäireid, menopausi vaevusi ja liigesevalu, tõstab elujõudu, parandab lihastoonust, aitab luua heaolu ja õnnetunnet. Massaaži tulemusel toimub organismi taastumine füüsilisel, emotsionaalsel ja vaimsel tasandil. Massaaž paneb kehas energia vabalt voolama, keha iseennast tervendama ning inimene tunneb end täidetuna armastusega.

Lomi Lomi Nui

on Havai “templistiilis” kehatöö, mida algselt praktiseerisid Havai šamaanid e kahunad, et muuta ja tasakaalustada täielikult kõiki enese aspekte ning luua inimese olemuses harmooniat ja voolamist. See on palju enamat kui lihtsalt massaaž. Iidne tarkus ja Aloha vaim juhivad, tervendavad ja inspireerivad sind sinu tõelise potentsiaali suunas. See on kogemus, mis vallutab aistingutega kogu meele, kasutab intuitiivseid liigutusi, hingamist, rütmi ja teadvustatud kavatsust pikkade voolavate liigutustega üles, alla ja üle keha. Lomi Lomi Nui massaaž algab ja lõpeb palvega – taotlusega inimese tervendamiseks ja joondamiseks tema kõige kõrgemaks hüvanguks. Käsi, küünarnukke ja küünarvarsi kasutatakse dünaamiliste ja sügavate liigutuste tegemiseks, mis jäljendavad ookeani tõusu ja mõõna ning vee voolamist.

Huna kehatöö sisaldab peale massaaži ka Havai šamanismi ja hula (teatud tants massaaži ajal). Lomi lomi on pärit Polüneesia saartelt. Kaugetel aegadel andsid kahunad (meisterpraktikud) Havail selle oskusi põlvest põlve edasi. Lomi lomi tehti heiau’des (havai templid) üleminekuriitusena uude eluetappi siirdumisel. Havai kehatöö on armastav ühendus praktiku ja kliendi vahel. Massaaži tegija avab oma südame ja loob sideme vastuvõtja hngega. Lomi lomi iidses tehnikas kasutatakse käsivarte ja käte rütmilisi liigutusi. Seda kirjeldatakse kui hoolitsevat, maandavat ja energetiseerivat kogemust ning on tuntud kui “armastavate käte” massaž.

Keha on terve kui eluenergia saab vabalt voolata. Kui energiavool on pikema aja vältel takistatud või piiratud, võivad tekkida haigused. Massaaži ajal on nii vastuvõtjal kui tegijal kasulik keskenduda hingamisele. Iga hingetõmme varustab keha ja meelt uue energia (mana) ja inspiratsiooniga. Väljahingamine aga lahustab pingeid ja laseb vanal minna. Kui lasta minna kõigel, mis sind piirab, süvendad sellega oma lõdvestumise kogemust ja võimaldad uuel asemele tulla. Huna massaaž laeb keha taas energiaga ning loob tasakaalu teadliku ja alateadliku vahel. See põhjalik kehatöö mõjub sügavuti tervendavalt nii vastuvõtjale kui ka laeb samaaegselt energiaga massaaži tegijat.